o kapele

ČLENOVÉ KAPELY

LUDĚK LISSE

Luděk vystupuje jako kytarista a zpěvák, a zejména jako skladatel a textař většiny písní NEA, a to od počátku existence kapely i v jejím aktuální období.

MAREK ČERMÁK

Marek je sólový kytarista kapely a zpěvák, většina písní nese nezaměnitelný rukopis jeho kytarových sól a riffů, bez nichž by styl kapely měl jen stěží patřičný drive.

ZOLTÁN KILÁCSKÓ

Zoltán je žijící legendou českého a zejména rakovnického rocku. Bubnoval za život v mnoha kapelách a NEW ELECTRIC ANIMALS je jeho srdcová záležitost. 

Special guests

  • Michael Hradiský – klávesové nástroje
  • Marek Trykar – violoncello
  • Pavel Fiedler – saxofon
  • Ondřej Kačer – baskytara
  • Šárka Konečná – zpěv
  • Lucie Koutníková – zpěv

HISTORIE

První období (1986-1989)

Kapela hrála od roku 1986 původně v sestavě Luděk Lisse (kytara, zpěv), Patrik Frk (baskytara, zpěv) a Zoltán Kilácskó (bicí) pod názvem KOLAPS. 

 

Druhé období (1992-1996)

Druhé období kapely startuje v roce 1992, kdy kapela přijala nový název NEW ELECTRIC ANIMALS, a kromě stávající sestavy (Lisse, Frk, Kilácskó) přichází do kapely Marek Čermák (sólová kytara) a Ondřej Kačer (baskytara). Toto druhé období vyvrcholilo legendárním koncertem v tehdejším rakovnickém rockovém svatostánku v Restauraci na Zátiší koncertem, který se konal 6. dubna 1996. Poté se kapela na 26 let odmlčela a její členové se věnovali individuálním mimohudebním aktivitám.   

 

Současnost (2022-)

Třetí, aktuální období, startuje v roce 2022, kdy se kapela znovu sešla v sestavě Luděk Lisse (kytara, zpěv), Marek Čermák (sólová kytara, zpěv) a Zoltán Kilácskó (bicí) za účelem nahrát studiově některé původní písně a doplnit je aktuálním repertoárem. Basová kytara je alternována různými hudebníky.

Výsledkem této snahy je první oficiální album kapely NEA 001  To zní jako plán, které vyšlo 28. září 2023. Album bylo nahráno v období od června 2022 do března 2023 v pražském hudebním studiu TdB Production pod vedením Tomáše Frieba, dále po vedením Milana Cimfe ve studiu SONO (píseň Barvy) a finálně upravováno pod vedením Marka Čermáka ve studiu MARE-K Production.